İştah Kapatıcı Çaylar Nelerdir

0 3

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kilo almaktan korkan ya da kilo alan bayanlar ve erkekler için kilo almaya engel olacak birçok metot bulunmaktadır. Çeşitli yapılan diyetler, yürüyüş, spor derken ekstra çabalar harcanmaktadır. Fakat bunların hiçbiri tek başına yapıldığında etkili olmamaktadır. Diyet, spor hepsi birlikte yapıldığında olumlu sonuç vermektedir. Aslında öne verilmesi gereken tek nokta yediklerimize dikkat etmek ve yediğimiz besinlerin porsiyonlarını azaltmaktır. Porsiyonlar küçüldüğü ve öğünler azaltıldığı için bünye buna buna alışmakta zorlanacaktır. Bu durumlarda yardımcı olması adına iştah kapatıcı çayları tüketebilirsiniz.  İştah kapatıcı çaylar az yemek yeme, öğün aralarında yemek yeme durumunu ortadan kaldırıp daha rahat kilo vermeyi sağlar.

Hangi çaylar iştahın kapanmasına yardımcı olur bir göz atalım.

İştah kapanmasına yardımcı olan çaylar hem tokluk hissi verirken hem de vücut içerisindeki yağların daha kolay yakılmasını sağlar.

  • Yeşil Çay: İştah kapatıcı çaylardan ilki herkesin bilmiş ve kullanmış olduğu yeşil çaydır. Yeşil çay metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak kilo verebilirsiniz.
  • Mate Yaprağı: Mate yaprağından yapılmış olan çay sayesinde iştahımız kesiliyor. Böylelikle daha az yemek tüketmemizi sağlar.
  • Maydanoz: Maydanoz suyu içmek, vücudun acıkmamasını sağlayarak iştahı kontrol eder.
  • Rezene Çayı: Rezene çayı aynı şekilde vücuda tokluk vererek fazladan besin tüketimini engeller. Gün içerisinde 3-4 bardak rezene çayı tüketebilirsiniz.

İştah kapatıcı çaylar sayesinde tokluk hissiniz oluşacak ve daha az besin tüketip zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.