Kilo Vermeye Çalışırken Yapılan Hatalar

0 3

Diyet yaparken çoğu kişi bazı dönemlerde kilo alır bazı dönemlerde ise kilo verir. Her diyeti denerler ama istedikleri sonuçları alamazlar. Hiçbir şey işe yarıyor gibi görünmez. Bunun sebebi diyet sırasından farkında olunmadan yapılan bazı hatalardır.Bu makalede kilo vermek için yapılan diyetler sırasında farkında olunmadan yapılan bazı hatalar yer almaktadır. Siz de aşağıdakilerden bazılarını yapıyorsanız kilo veremememizin nedenini keşfetmiş sayılırsınız.

1.Kahvaltıyı atlamak

İnsanların çoğu sadece az yiyerek ve öğünleri atlayarak kilo verebileceğine inanır ama kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Diyet yaparken yapılan en büyük hatalardan biri kahvaltının atlanmasıdır. Sabah bir şey yemeden güne başlarsanız ilerleyen saatlerde daha çok yersiniz bu yüzden kahvaltıyı atlamayın.

2.Bir gün yeyip diğer gün yememek

Diyet yapanların yaptığı büyük yanlışlardan biri de bir gün yiyip diğer gün hiçbir şey yememektir. Bu şekilde kendinizi gün boyunca aç bırakırsanız daha sonradan ertesi gün farkında olmadan daha çok kalori alırsınız. Bu yüzden düzenli yiyin.

3.Her zaman şişman olacağını düşünmek

Diyet yapan aşırı kilolu kişilerin çoğu daha diyetin en başında kilo vereceğine inanmaz ve hep umutsuz olur. Diyet yaparken motivasyon çok önemlidir. Bu yüzden olumsuz düşüncelere yer vermeyin. Her zaman olumlu düşünün.

4.Diyet yiyecekleri almak

Marketlerde bulunan az yağlı ürünlerden alarak daha az kalori alabilirsiniz ama kalorisi az diye daha çok yerseniz bir önemi kalmaz. Çoğu kişinin yaptığı hata budur. Nasıl olsa bir şey olmaz diye diyet ürünlerinden daha çok tüketirler ve kilo veremediklerinde hayal kırıklığına uğrarlar.

5.Ulaşamayacağınız hedefler koymak

Diyet yaparken kısa sürede ulaşamayacağınız hedefler belirlemeyin. O belirlediğiniz hedeflere ulaşamadığınız da hayal kırıklığına uğramak yerine ulaşabileceğiniz basit hedefler koyun ve hedeflerinize ulaştığınızda daha çok motive olup diyetinize daha sıkı bağlanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.