Sağlıklı Bir Biçimde Kilo Vermek

0 5

Yemek kültürünün baskın olduğu ve büyük porsiyonlarla sunum yapıldığı ülkemizde sağlıklı bir beslenme programı uygulamak zor olabilir. Daha önce kilo vermeyi denediyseniz ama başaramadıysanız bunun ya çok zor olduğunu ya da diyetlerin işe yaramadığını düşünebilirsiniz. Bir bakıma haklı olabilirsiniz bazı diyetler gerçekten de işe yaramayabilir.

Uzun süreli kilo vermek için yapmanız gereken basit değişiklikler vardır. Tek yapmanız gereken sağlıklı beslenebileceğiniz yiyecekler bulmaktır.

Sağlıklı bir biçimde kilo vermeye başlamak

– Kısa süreli değişiklikler yapmayın. Hayatınız boyunca uygulayabileceğiniz değişiklikler yapın. Sürekli kilo vermek hemen gerçekleşecek basit bir şey değildir. Hemen kilo vermenizi sağlayan diyetler size kısa süreli kilo kaybı sağlar.

– Yavaş ve ağır ağır ilerleyin. Haftada yarım ya da bir kilo vermeyi hedefleyin. Hızlı verirseniz verdiğiniz kiloları kısa zamanda geri alma riskiniz de artar.

– Motive olmanızı sağlayacak hedefler koyun. Ulaşabileceğiniz hedefler belirleyin. Yaz mevsimi için bir bikini seçin ve bu bikiniye girmek için gerekli kiloları vermeye çalışın. Sadece kilo vermeye odaklanmayın. Sağlığınızı da düşünün.

Kalorileri azalmak kilo verme sürecini hızlandırır- yaptığınız diyetin türü önemli değildir. Yapılan bir araştırmaya göre uyguladığınız diyet programı önemli değildir. Önemli olan kalorisi düşük yiyeceklerle beslenmektir.

Yaygın tehlikelerden kaçının

– Beslenmenizden bazı yiyecekleri çıkararak sağlığınızla ilgili problemler yaşayabilirsiniz. O yüzden her türlü yiyecekten az da olsa tüketin.

– Kilo verdiniz ama verdiklerinizi geri aldınız. Ağır diyetler size uzun süreli kilo kaybı sağlamaz. Bu yüzden uzun süreli planlar yapın. Yavaş yavaş kilo verin.

– Unutmayın ki uzun süreli kilo kaybının anahtarı sağlıklı beslenme eşliğinde yapılan düzenli spordur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.