Dermatolog Onaylı +15 Farklı Cilt Bakım Önerisi

Dermatolog Onaylı +15 Farklı Cilt Bakım Önerilerini sizlere bu yazımızda belirtiyor olacağız. Cilt Bakım Önerisi: Hepimiz kusursuz, ışıldayan bir cilt hayal ediyoruz, ancak sürekli olarak raflara çıkan yeni ürünler ve internette görünen sonsuz cilt tavsiyeleriyle, sizin için en iyi olacak cilt bakımı rutinini bulmak her zaman kolay olmuyor. Temelleri biliyorsunuz – bol su için , yeterince uyuyun ve yüzünüzü yıkayın , peki ya aradaki her şey? Neyse ki, kusursuz bir cilt elde etmek için sihirli prosedürler veya pahalı kremler için tonlarca nakit para harcamanıza gerek yok.

Dermatolog Onaylı +15 Farklı Cilt Bakım Önerisi

En iyi cilt bakımı ipuçlarından bazılarının bir listesini çıkarmak için dermatologlar ve en iyi güzellik uzmanlarıyla konuştuk. Cilt tipiniz için doğru temizleyiciyi seçmekten makyaj fırçalarınızı temizlemenin önemine kadar , bu kolay püf noktalar sizi en kısa sürede parlayan cilde yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

Cilt Bakım Önerisi
Cilt Bakım Önerisi

15 Cilt Bakım Önerisi

1. Cilt tipiniz için doğru temizleyiciyi kullanın.

Santa Monica’da bir dermatolog olan Dr. Ava Shamban, “Yağlı veya akne eğilimli ciltler için salisilik jel veya benzoil peroksit yıkama harika çalışıyor” diyor. “Kuru olgun ciltler için nemlendirici glikolik veya sütlü bir temizleyici kullanın. Kahverengi lekeler veya melazma olan ciltler için alfa hidroksi asit temizleyici gibi parlatıcı bir yıkama kullanın .”

2. Çok fazla ürün kullanmayın.

NYC merkezli bir dermatolog olan Dr. Julia Tzu, birden fazla cilt bakım ürününü aynı anda kullanmak büyük bir hatadır. Cildin sertleşerek daha fazla çatlamasına ve gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir.

3. Hem gündüz hem de gece nemlendirin.

NYC merkezli bir dermatolog olan Dr. Janet Prystowsky MD, “Cildi nemlendirmek için en iyi zamanlar duştan çıktıktan hemen sonra ve yatmadan hemen önceki zamanlardır.” dedi. Ağır kokulu losyonlardan kaçının ve sıfır tahriş ile günlük kullanım için yeterince yumuşak bir nemlendirici kullandığınızdan emin olun.

Gece ve Gündüz Yüz Nemlendirici
Gece ve Gündüz Yüz Nemlendirici

4. Yüzünüze dokunmayın.

Dr. Tzu , yüzünüze dokunmaktan nasıl kaçınacağınızı bulmanın çok önemli olduğunu söylüyor. Yüzünüze dokunmak sadece bakterileri yaymaz ve çatlaklara neden olmaz, yara izine, kırışıklıklarda artışa ve hatta grip veya diğer virüslerin bulaşmasına neden olabilir.

5. İçini ve dışını nemlendirin.

Konuştuğumuz her cilt uzmanı hidrasyonun önemini vurguladı. Connecticut’ta bir dermatolog olan Dr. Mona Gohara “Su eksikliği, daha az ışıltı ve daha fazla sarkma demektir” diyor.

6. Doğrudan ısıya maruz kalmaktan kaçının.

Sadece güneşe dikkat etmeyin, ısıtıcılara ve şöminelere çok yaklaşmak da cildinize zarar verebilir. New York dermatologlarından Dr. Debbie Palmer “Aşırı ısı Enflamasyona ve kollajen bozulmasına neden oluyor. Isı ve sıcaklık kaynaklarından az üç metre uzakta kalmanızı tavsiye ederim” diyor. Bu yüzden, bir dahaki sefere açık ateşte kestane veya kestane kızartırken bir adım geri atın.

7. Haftada birkaç kez pul pul dökün.

Dr. Gohara, “Günde 50 milyon cilt hücresi kaybediyoruz ve fazladan bir dürtü olmadan, cildi suratsız bırakarak etrafta dolaşabilirler” diyor. Bununla mücadele etmek için, “pullanırken kurumaması için pH nötr olan bir ürün seçmelisiniz.” Ve sadece yüzünüzle durmayın, vücudunuzdaki cildin de pul pul dökülmeye ihtiyacı var.

8. Vitaminler cildinize de bulaşmalıdır.

Dengeli beslenme önemlidir, ancak cildinize vitamin vermenin birden fazla yolu vardır. Ayrıca cildi besleyen maddeler içeren serumlar ve kremler olan topikal antioksidanlar da vardır.

Palmer, “Bunlar cildi güneşin verdiği hasarlardan onarmaya gerçekten yardımcı olabilir” diyor. Bunları nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Bunları uygulamak için en iyi zaman, cildinizin onları emebilmesi için temizledikten hemen sonradır veya ek koruma için güneş kremi altında katmanlanabilir. cilt

9. Yeşilliklerinizi alın.

New York’ta bir cilt ve yüz bakımı uzmanı olan Joanna Vargas, uyandığın anda bir kahve içmek cazip gelse de, doğru içecekleri seçmenin oyunun kurallarını değiştirebileceğini söylüyor. “Cildinizi aydınlatmak, oksijenlendirmek ve nemlendirmek için her sabah bir kadeh klorofil için. Klorofil içmek ayrıca lenfatik sistemi uyararak şişkinliğin giderilmesine yardımcı olur, bu nedenle selülit için de iyidir.

Bir doz atmaya istekli değilseniz, klorofil takviyeleri birçok eczanede ve sağlıklı gıda mağazalarında bulunabilir. Ayrıca, içinde bol miktarda sebze bulunan yeşil meyve suları içmeyi tavsiye etti: “Cildinizi birkaç gün içinde dönüştürecek ve cildin oksijenlenmesine yardımcı olur ve lenfatik drenajı uyarır, bu yüzden şişkinliği de giderir.” cilt

10. Sağlıklı bir diyet uygulayın.

Joanna, “Cildinizin nemi tutmak için doğal bir bariyeri var ve bunun için gerekli olan omega-3 yağ asididir,” diyor Joanna. “Salatanızdaki ve hatta cevizinizdeki keten tohumu, omega-3’ünüze anında destek olacak ve böylece cildinizin neme tutunma kabiliyetini artıracaktır.” Ve yüksek glisemik indeksi olan (basit ve kompleks karbonhidratlar) yiyecekler bakımından düşük bir diyet yaptığınızdan emin olun.

Sağlıklı bir diyet programı
Sağlıklı bir diyet programı

11. Makyaj fırçalarınızı düzenli olarak temizleyin.

Enfeksiyon ve tıkanmış gözeneklerle savaşmak için Dr. Prystowsky, kapatıcıyı ve fondöten fırçalarını haftada bir yıkamanızı önerir . Göz çevrenizde kullandığınız fırçalar için ayda iki kez önerir ve diğer fırçalar için ayda bir uygundur.

Makyaj fırçası temizleme
Makyaj fırçası temizleme

12. Yılda 365 gün güneş kremi kullanın.

Dr. Palmer, “Pek çok insan yalnızca güneşli günlerde veya sahili ziyaret ederken kendilerini korumaları gerektiğini düşünüyor” diyor. “Ama gerçek şu ki, araba sürerken, uçakta uçarken veya ayak işlerini yaparken bile cildimizi korumamız gerekiyor. Yaşlanmanın gözle görülür belirtilerine katkıda bulunan günlük UV maruziyetidir.” Ne tür bir güneş kremi en iyisidir? 30 veya daha fazla SPF’ye sahip geniş spektrumlu bir güneş kremi seçin ve her 2 saatte bir yeniden uygulanması gerektiğini unutmayın. cilt bakım önerisi

13. Güneşten korunma güneş kremi ile bitmez.

SPF makyajı, güneş gözlüğü ve geniş kenarlı şapkalardan bahsediyoruz. Dr. Prystowsky, “Güneşten zarar görülmesini önlemek, cildiniz için onu tedavi etmekten milyonlarca kat daha iyidir” diyor.

14. Cilt bakımı rutininizi basitleştirin.

Dr. Prystowsky, “Fad ürünleri ve süslü malzemeleri denemek eğlencelidir ve bazen iyi sonuç verirler” diyor. Sizin için işe yaradığını bildiğiniz bir temizleyici ve nemlendirici bulun ve bunları rutininizin merkezinde tutun. cilt bakım önerisi

15. Daha akıllı uyuyun.

Bu sadece gecede sekiz saat uyumak ile ilgili değil. Cilt ayrıca düzenli olarak temiz ipek yastık kılıfları kullanmaktan da faydalanacaktır.

Yorum yapın