Kulak Arkası Saç Boyama Nasıl Yapılır? +10 Farklı Modelleri

Kulak Arkası Saç Boyama Nasıl Yapılır? Modelleri Son dönemde marjinal bir tarz yaratmak isteyenlerin tercih ettiği kulak arkası saç boyama modelleri giderek popülerlik kazandı. Trend haline gelen bu modeller kadın erkek fark etmeden herkese hitap ediyor. Saçın kulak arkasında kalan kısımların boyanmasıyla oluşturulan bu model, oldukça ilgi çekici görünüyor.

Kulak Arkası Saç Boyama Nasıl Yapılır? Modelleri

Sıra dışı, marjinal ve genç ruhlu saçla boyama tekniği olarak tanımlanan bu tarzı seçecekseniz size en uygun rengi bulmanız gerekir. Peki, kulak arkası saç boyama yöntemi nasıl uygulanır?

Kulak Arkası Saç Boyama Tekniği

Saç boyama trendleri zaman içinde sık sık değişiklik gösterebilir. Ancak son dönemde modası kolay kolay geçmeyecek bir trend öne çıkmaya başladı. Kulak arkası saç boyama tekniği, kadın erkek demeden herkese hitap ediyor. Bu teknikte, saçın kulak arkasında kalan yerden bir tutam saç farklı bir renk tonuna boyanır. Kulak arkası saç boyama renkleri herkesin kişisel tercihine göre farklılık gösterebilir. Kolay uygulanması, pratik olması ve her yaş grubuna hitap etmesi nedeniyle bu boyama trendi popüler hale gelmiştir.

Kulak Arkası Saç Boyama Tekniği
Kulak Arkası Saç Boyama Tekniği

Kulak Arkası Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Kulak arkasındaki saçı boyamak için çoğunlukla kontrast oluşturacak renkler seçilir. Saçında dikkat çeken bir değişiklik yapmak isteyenler kulak arkası saç boyama tekniklerini tercih edebilir. Bu yöntemde boyamak istediğiniz saçın kalınlığını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Eğer saçlarınızı devamlı açık tutuyorsanız, kalın bir tutam boyamak daha şık ve göz alıcı bir tarz yaratmanıza yardımcı olabilir. Kulak arkası saç boyama sarı renkli boyalarla yapıldığında daha doğal bir görünüm sağlar.

Saçınızı sık sık toplayan biriyseniz, kulak arkası saç boyarken daha ince bir tutam tercih etmeniz yeterli olacaktır. Boyamak istediğiniz saç tutamı belirlerken kendi tarzınıza en çok yakışacak modellere önceden göz atmanız önerilir. Kulak arkası saç boyamak için profesyonel olmanıza gerek yoktur. Kuaföre gitmeden de kulak arkası saç boyama tekniğini uygulayabilir ve göz alıcı bir tarz yaratabilirsiniz.

Kulak Arkası Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal saç renginiz koyuysa ve kulak arkası için platin sarı gibi açık bir renk seçtiyseniz boyayacağınız tutamı önceden açmanız gerekir. Bunun için deneyimli bir kuaförden yardım almanız gerekebilir. Dolayısıyla orijinal saç renginiz ile boyayacağınız saç rengi arasında yüksek kontrast varsa bu işi profesyonellere bırakmak en doğrusudur. Evde kulak arkası saç boyama yaparken ilk olarak boyayacağınız saç tutamını ayırın. Daha sonra bu kısmın diğer saçlara bulaşmaması için saçlarınızı arkadan sıkıca toplamanız önerilir.

Boyamak istediğiniz saç tutamını ayırıp istediğiniz renkle güzelce boyayın. Bu kısmı diğer saçlarla temas ettirmeden bir süre bekleyin. Boyanın içindeki kimyasallara göre kuruma süresi değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kutunun üzerindeki süreye bakarak beklemeniz gereken süreyi öğrenebilirsiniz. Boyanın kuruması için beklemeniz gereken süre dolduktan sonra saçınızı bol suyla yıkayın. Kulak arkası saç boyama modelleri arasından istediğiniz seçimi yapıp bu kadar basit şekilde sonuca ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekecek benzer diğer yazımıza da göz atabilirsiniz. Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Özel İpuçları

Kulak Arkası Saç Boyama Renkleri Nelerdir?

Söz konusu saç boyama olduğunda kadınlar sıra dışı tarzları tercih edebiliyor. Kadınların son dönemde en çok seçtiği saç boyama tarzı ise kulak arkası olarak karşımıza çıkıyor. Her kadın kendi yaşam tarzına ve ten rengine göre farklı tonlarda saç boyası rengi seçebilir. Kulak arkası saç boyama mor rengi sık sık karşılaştığımız tarzlar arasındadır. Marjinal bir görünüm elde etmek isteyenler için en ideal tasarımlardan biri bu renklerdir. Bunun dışında kulak arkası saç boyarken en çok tercih edilen renklerden bazıları şunlardır:

  • Kızıl tonları
  • Mavi
  • Platin sarı
  • Kahverengi
  • Fildişi
  • Yeşil
  • Pembe
  • Mavi
  • Kahve tonları

Her kadının saç boyarken tercih ettiği renkler farklı olabilir. Bu renklerin seçiminde yaş, hayat görüşü ve kişisel tercihler öne çıkar. Genellikle genç yaştaki kadınlar daha uçuk ve dikkat çekici renkleri seçerken orta yaştakiler için sarı ve benzeri tonlar öne çıkar. Saçınıza en güzel görünüm kazandırmak için sadece size özel renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu renklerin seçiminde sakin mizaca sahip kişiler koyu tonları seçerken maceracı ruha sahip kişiler fosforlu renklerle tarz yaratıyor.

ulak Arkası Saç Boyama Renkleri
ulak Arkası Saç Boyama Renkleri

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri

Kulak arkası saç boyama akımı son yıllarda gençler arasında yayılıp orta yaşlı kadınların da ilgisini çekiyor. Saçına minik dokunuşlar yapmak isteyen her yaştan kadınlar bu tarz akımlara katılabilir. Esmer tenliler kulak arkası saç boyama mor gibi renkleri tercih ederek daha dikkat çekici bir görünüm kazanabilir. Saç boyama renklerinde aykırı renkler genellikle genç yaştakiler tarafından tercih edilir. Ancak orta yaşlılar ve daha resmi bir görünüm elde etmek isteyenler ise normal tonlara yönelebilir. Doğal bir saç görünümü kazanmak isteyen kadınlar, kumral saça hafif sarı veya bal köpüğü gibi renkler kullanabilir. Kulak arkası saç boyarken her ten ve saç rengine uyumu tonlarda boyalar seçmeye özen gösterilmelidir.

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri
Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri

Kulak Arkası Saç Boyama Kimlere Yakışır?

Kulak arkası saç boyama tarzı, hemen hemen pek çok kişinin tercih ettiği bir tarz yaratma şeklidir. Saçlarınızda değişiklik yapmayı seviyorsanız ve size en çok yakışacak rengi seçtiyseniz çok yakışacağını söyleyebiliriz. Eğer daha önce saçınızı hiç boyamadıysanız da saçı tümden boyamak yerine minik dokunuşlar tercih edebilirsiniz. Kulak arkası saç boyama gri renkleri son dönemde en popüler tarzlar arasında yer alıyor. Bu yüzden saç modasını takip edenler de kendilerine uygun renkleri seçerek bu akıma uyum sağlayabilir.

Eğer kulak arkası saç boyama modellerinin size yakışıp yakışmayacağı ile ilgili şüpheleriniz varsa öncelikle renk seçimi önemlidir. Size en çok yakışacak rengi seçtiğinizde kulak arkası saç boyama tarzınız daha da öne çıkar. Örnek vermek gerekirse kulak arkası saç boyaları arasında lila, pembe ve mor gibi uçuk renkler vardır. Bu tür renkler asosyal tipler için en ideal renk seçenekleridir. Beyaz tenliler de parlak ve fosforlu renkleri seçerek daha çılgın bir görünüm elde edebilirler.

Kulak Arkası Saç Boyama Kimlere Yakışır
Kulak Arkası Saç Boyama Kimlere Yakışır

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

İlk defa kulak arkası saç boyama yapanlar saçlarının doğal görünümünü korumak için düzenli bakım gereklidir. Boyalı saçlar çeşitli kimyasallar tarafından yıprandığı için mutlaka uzmanların tavsiye ettiği bakım uygulamaları yapılmalıdır. Boya az miktarda sürülse bile saçlarda kurumaya neden olur. Bu yüzden kulak arkası saç boyama lila gibi parlak renkler seçildiğinde düzenli olarak nemlendirilmelidir. Saçı nemlendirme özelliği bulunan bir şampuan kullanmak da faydalı olacaktır. Ayrıca şampuanın doğal içerikli ve boyalı saçlara özel formüle sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Boyalı Saç Bakımı
Boyalı Saç Bakımı

Saçınızı her şampuanladığınızda saç dokusunun güç kazanması için mutlaka saç kremi kullanın. Fakat saç kremini uygularken saç dipleri ile temas etmesini önleyin. Saçlarınız kremliyken kalın dişli tarakla tarayacaksanız durulamadan sonrasını tercih etmelisiniz. Bu şekilde saça daha kolay şekil verebilirsiniz. Haftada 1 defa olmak üzere mutlaka saç maskesi uygulayın. Kulak arkasında az bir tutam dahi olsa saç boyandığında boya koruyucu ürünlerle bakım yapılması gerekebilir. Kulak arkası saç boyama modelleri arasından size uygun olanı seçip farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Yorum yapın