Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları – 2023, 2024

Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları Nedir? Kadınlar arasında son derece popüler olan kumral saç rengi ve boya numaraları en çok araştırılan konulardandır.

Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları

Kahverengi ile sarının karışımı olan kumral saç tonları farklılık gösterebilir. Boyalı olmasına rağmen saçta doğal bir görünüm elde etmek için farklı tonlardaki kumral boyalar tercih edilebilir. Kadınların son dönemde en çok tercih ettiği kumral saç renkleriyle ilgili bilinmesi gereken tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Kumral Saç tonları
Kumral Saç tonları

Koyu Kumral Saç Renkleri Kataloğu

Özellikle genç ve orta yaşlı kadınların tercih ettiği koyu kumral saç renkleri görsel açıdan oldukça parlak görünür. Koyu kumral saç rengini seçerken yansıma tonlarına ve boya kataloğunda nasıl göründüğüne dikkat etmek gerekir. Kadınların en çok tercih ettiği 6 numara boylar, kumral saç renginin tonlarını içerir. Bu tonlar koyu ve yoğun bir görünüm sağlarken kendi tercihinize göre seçimde bulabilirsiniz.

Koyu Kumral Saç Renkleri
Koyu Kumral Saç Renkleri

Koyu Kumral Saç Rengi 6.0

Saç boyası ve renkleri denince akla ilk gelen koyu kumral saç boyalarıdır. Bu boya pek çok markada mevcut olup 6 rakamıyla numaralandırılır. Koyu kumral renk elde etmek ve saçtaki beyazları muhteşem şekilde kapatmak için ideal boyalardır. İçeriği doğadan ilham alan maddelerle zenginleştirilen bu boyanın beyaz kapatma özelliği vardır. Yansıma tonu olmadan saçlarını koyu kumrala boyamak isteyen kadınlar için idealdir.

Koyu Küllü Kumral Saç Rengi 6.1

Saçlarında çok soğuk ve açık renk tercih etmeyen kadınların tercihi koyu küllü kumral saç rengidir. Son dönemin gözdelerinden olan bu rengin katalog numarası 6.1 olarak geçer. Çok sayıda markada bulunan bu ton kızıl yansıma görüntüsünü en iyi şekilde gösterir.

Koyu Yoğun Küllü Kumral Saç Rengi 6.11

Kadınların tercih ettiği kumral saç renkleri ve numaraları arasında zaman zaman koyu tonlar öne çıkabiliyor. Bu renklerden biri de koyu yoğun kumral rengidir. Daha yoğun tonlu olduğu için 6.1 numarasını az bulanlara tavsiye edilir. Bu boyalar muhteşem bir beyaz kapatıcı özelliğe sahiptir.

Koyu Kumral Saç Renkleri
Koyu Kumral Saç Renkleri

Koyu Kumral Dore Saç Rengi 6.3

Saçlarında dore renginin yansımasını isteyen kadınlar için tavsiye edilen boya koyu kumral dore rengidir. Bu renk kodu koyu kumral sıcak renkler için 6.3 boya numarasıyla satılır. Pek çok boya markasının bu numarayla sattığı boya kutusunun içinden çıkan renklendirici kremler de saça parlak bir görünüm kazandırır.

Koyu Kumral Bakır Saç Rengi 6.4

Özellikle son yıllarda popüler hale gelen koyu kumral bakır saç rengi, saça ışıltılı bir görünüm kazandırır. Hem koyu tonlarda hem de ışıl ışıl parlayan bir görünüm elde etmek isteyenler bu boyayı tercih edebilir. Saçta koyu ve bakır yansımalar isteyen kişilerin tercih edebileceği bir tondur. Özellikle gençler arasında en güzel kumral saç rengi olarak bilinen bu ton, yoğun renge bakır yansıma elde etmenizi sağlar.

Koyu Kumral Dore Bakır Saç Rengi 6.34

Daha enerjik ve canlı görünüm elde etmek isteyen kadınlar saç boyasında koyu kumral dore bakır saç rengini tercih edebilir. Bu renk tonu, kumral saç rengi ve boya numaraları arasında oldukça popülerdir. Boya markalarında 6.34 renk kodu ile satılan boya saçta sıcaklığın ön planda olduğu bir görünüm verir. Sıcaklığın yoğun fark edildiği ve hafif bir bakır yansımasının öne çıktığı bir renk tonu olduğundan popülerdir.

Koyu Kumral Saç Renkleri
Koyu Kumral Saç Renkleri

Koyu Kumral Bakır Dore Saç Rengi 6.43

Güzelliğine önem veren kadınlar için kumral renkteki saç boyalarının özel tonlar içermesi gerekir. Koyu kumral bakır dore saç rengi ise 6.43 numarası ile satışa sunulan boyalardandır. Bu boyada bakır yansıması daha öndedir ve canlı bir görünüm sağlar. Bakır tonları seven kadınlar için en ideal boya numaralarından biri olarak tavsiye edilir.

Koyu Kumral 6.0
Koyu Küllü Kumral 6.1
Koyu Yoğun Küllü Kumral 6.11
Koyu Kumral Dore 6.3
Koyu Kumral Bakır 6.4
Koyu Kumral Dore Bakır 6.34
Koyu Kumral Bakır Dore 6.43

Orta Kumral Saç Renkleri Kataloğu

Kadınlar için saç boyası numaraları ve renkleri çok önemli bir konudur. Saçlarında istediği renk tonunu elde etmek isteyen kadınlar boya markalarının kataloglarını yakından takip eder. Bu kataloglarda gösterilen tonlar ne kadar gerçeğe yakınsa o kadar öne çıkıyor. Bu yüzden kadınlar saç boyası numaraları ve renkleri arasında orta kumral saç boyalarına da yoğun ilgi gösteriyor.

Orta Kumral Saç Renkleri
Orta Kumral Saç Renkleri

Kumral Saç Rengi 7.0

Kumral saç renkleri kadınların en çok tercih ettiği boya tonlarıdır. Bu tonlar kadınlar arasında doğal kumral veya orta kumral olarak tanımlanır. Kadınlar arasında kumral renk tonu denince akla 7.0 numarası gelir. Çok koyu kumral tercih eden kişiler, saçlarında hafif açıklık istediğinde bu renk tonunu seçebilir.

Küllü Kumral Saç Rengi 7.1

Beyaz kapatma özelliği olan boyalardan küllü kumral saç rengi de son derece popülerdir. Saçlarında doğal bir soğukluk tercih eden kişiler küllü kumral renk tonuna 7.1 numarasından ulaşabilir. Küllü kumral saç rengi, doğal bir görünüm sağlar. Ayrıca küllü yansımasıyla saçın olduğundan daha hacimli görünmesine yardımcı olur.

Yoğun Küllü Kumral Saç Rengi 7.11

Saç boyası numaraları arasında sık sık tercih edilen 7.1 numaralı tonun daha yoğun küllü yapıda olan versiyonu da vardır. Saçlarında yoğun bir küllü kumral renk isteyen kadınlar bu tonu tercih ederek fark yaratabilir. Boya kataloğunda doğrudan göze çarpan bir fark olmasa da güneş ışığı altında yoğun küllü görünüm hemen fark edilebilir.

Orta Kumral Saç Renkleri
Orta Kumral Saç Renkleri

Kumral Dore Saç Rengi 7.3

Kadınların en çok tercih ettiği kumral tonlarının yanı sıra saçlarında sıcak yansımalar olsun isteyenler kumral dore saç rengini seçebilir. Kumral dore saç rengi 7.3 numarasıyla boya markalarının kataloglarında yerini almaktadır. Bu ton saça sıcak yansımalar ve parlaklık kazandırdığı için doğal kumral saç rengi numarası arayanlara hitap eder.

Kumral Bakır Saç Rengi 7.34

Kumral bakır saç rengi, özellikle son yıllarda genç kadınların sık sık tercih ettiği bir tondur. Orta veya doğal kumral olarak bilinen renk tonuna bakır yansımalar katmak isteyen kadınlar için en ideal saç rengidir. Bu saç rengi boya kataloğunda 7.34 numarasıyla geçse de bazı markaların bu tonda boyaları olmayabilir.

Orta Kumral Saç Renkleri
Orta Kumral Saç Renkleri

Kumral Bakır Dore Saç Rengi 7.43

Saçlarında kumral tonlara rağmen yoğun şekilde bakır yansıması olmasını isteyen kadınlara 7.43 numaralı boya önerilir. Kumral bakır dore saç rengi özellikle canlı ve ışıltılı görünüm kazandırdığı için saçları daha dolgun gösterir. Bakır tonu öne çıkarıp arka planda hafif bir dore yansıması isteyen kadınlar bu boya numarasını seçebilir.

Kumral 7.0
Küllü Kumral 7.1
Yoğun Küllü Kumral 7.11
Kumral Dore 7.3
Kumral Bakır Saç Rengi 7.4
Kumral Dore Bakır 7.34
Kumral Bakır Dore 7.43

 

Açık Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları

Saçlarında daha açık tonlarda renkler tercih edenler açık kumral saç boyalarını seçmektedir. Bu şekilde saçın uç kısımlarına balyaj, gölge, ombre gibi işlemleri yaptırmak daha kolay hale gelir. Işıltılı açık kumral saç rengi, boya kataloğunda 8 numarasıyla başlayan tonlardır. Boya kataloğunda renk numarası 8 tonları olan açık kumral ülkemizde de çok sevilen bir saç boyasıdır. Özellikle açık tenliler için ideal olan bu renk tonu, ten renginizle harika bir uyum sağlayabilir. Saça doğal bir görünüm kazandıran 8 numaralı boyalar aynı zamanda beyaz kapamada etkilidir. Kumral saç rengi ve boya numaraları kataloğuna göz atarak sizin için en ideal olan tonu seçebilirsiniz.

Açık Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları
Açık Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları
Açık Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları
Açık Kumral Saç Rengi ve Boya Numaraları
Açık Kumral 8.0
Açık Küllü Kumral 8.1
Açık Yoğun Küllü Kumral 8.11
Açık Kumral Dore 8.3
Açık Kumral Bakır 8.4
Açık Kumral Dore Bakır 8.34
Açık Kumral Bakır Dore 8.43

İlginizi Çekebilir: Elbiseye Göre Saç Modelleri

Yorum yapın